Jeotermal boru hattına otomobil düştü

Balıkesir'in Edremit ilçesinde Ülkü Yolu'nda jeotermal boru hattı çalışmaları için kazılan çukura otomobil düştü.

Edinilen bilgilere göre, Edremit Ülkü Yolu girişinde devam eden jeotermal enerji sisteminin boru hattı çalışmaları sırasında boru döşenmesi için açılan çukura, akşam saatlerinde 10 H 3400 plakalı özel otomobilin sürücüsü Yaşar Ataman, yolun açık olduğunu görünce yoluna devam etmek istedi. Bir anda jeotermal boru hattı için kazılan çukurda kendini bulan sürücü şaşkınlığını gizleyemedi.
Ülkü Yolu’nun giriş kısmındaki asfalta çok yakın olarak açılan yaklaşık iki metre boyundaki çukura, düşen Ataman, “Burada herhangi bir uyarı levhası veya şerit yoktu. Bizde normal yolun açık olduğunu sanarak yolumuza devam etmek istedik yalnız. Gözümü kamaştıran güneş ışınlarından dolayı direksiyon hâkimiyetimi kaybederek yanımdaki arkadaşımla birlikte kendimizi çukurun içinde bulduk. Çalışma yapan firmadan şikâyetçi olacağım. Ölebilirdik.” dedi.
Otomobil sürücüsünün ve yanındaki arkadaşının araçtan yaralanmadan ve kendi imkânlarıyla çıktığı öğrenildi. Kazada, çalışma yapan firma yetkilileri ile vatandaşlar arasında kısa süreli münakaşa yaşandı. Kaza sırasında firma yetkililerinin yola uyarı levhası koyması ve şerit çekmesi dikkat çekti.
Sıkışan aracı bulunduğu yerden vinç çıkartırken, vatandaşlar da yardım etti. Motor aksamının hasar görmediğini fark eden kurtarma ekipleri ise aracı çalıştırarak olay yerinden uzaklaştırdı.