K. Maraş’a 40 vekil sağlıkçı alınacak

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü 2007 Ocak ayında başlatılmak üzere 40 yeni vekil sağlık personeli alınacağını açıkladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Dt. Sıtkı Güvenç, “Sağlık Bakanlığı’nca yeni uygulama doğrultusunda elaman temininde güçlük çekilen yerleşim yerlerine aday sağlık personeli alımı yasasının çıkmasından sonra 50 sağlık personel alınmış il emrine verilen 90 kişilik kadronun tamamlanması içinde 40 yeni sağlık personeli alımın da 2007 Ocak ayı içinde tamamlanması planlanmıştı. 29 Aralık 2006 itibariyle halen müracaatlar devam ediyor.” dedi.

Güvenç, yeni göreve başlayacak vekil sağlık personelinin ilde boş sağlık evi ve sağlık ocağının kalmayacağını belirterek, “İlimizde son zamanlarda sağlık alanında önemli mesafeler kat ettik. 2006 yılı bizim için başarılı bir yıl oldu. Vekil ebelerimiz ve hemşirelerimizin göreve başlaması ile aşı oranlarımızda hissedilir derecede yükselmeler gözlenmiştir. 40 vekil personelimizin de başlaması ile aşı oranlarımızın yüzde 100 rakamlarına çıkacağını ümit etmekteyiz.” diye konuştu.