KabloTV faturaları iki ayda bir gönderilecek

Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme Anonim Şirketi, bundan böyle kablo televizyon faturalarının iki ayda bir gönderileceğini açıkladı.

Şirketin İzmir sorumlusu Reşat Tektaş, yaptığı açıklamada, bir milyon 200 bine ulaşan abonesi ile Türksat Kablo TV ve kablolu internet müşterilerinin memnuniyetini artırmak amacını taşıdıklarını belirterek, konuyla ilgili çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Her ay düzenli olarak gönderilen Kablo TV faturaları, Türksat A.Ş. tarafından yapılan yeni düzenleme ile birlikte, Ocak 2006 tarihinden itibaren, 2 ayda bir gönderileceğin aktaran Tektaş, “Kablo TV abonelerine kolaylık sağlamak için gerçekleştirilen bu uygulama ile son ödeme tarihi 17 Şubat olan Ocak-Şubat dönemi Kablo TV faturaları Şubat’ın ilk haftası içerisinde müşterilere ulaşacak. KabloIuinternet faturaları ise sadece Ocak-Şubat dönemi için 2 aylık olarak düzenlenmiş olup, Mart ayından itibaren aylık olarak gönderilecek. KabloIu internet faturalarının son ödeme tarihi ise 28 Şubat’tır” dedi.

Abonelerin, KabloTV ve kablo internet faturalarını bankalara ve online işlem yapan PTT şubelerine ödemeye devam edebileceklerin aktaran Tektaş, “Postadaki gecikmeler veya adres yanlışlığı nedeniyle faturaları ellerine ulaşmayan veya geç ulaşan abonelerimizin mağdur olmaması için, abone numaraları ile PTT merkezlerine başvurarak 2 aylık faturalarını ödemeleri gerektiğini hatırlatırız.” diye konuştu.

TÜRKSAT hakkında da bilgiler veren Tektaş, Türksat uyduları ve diğer uydular üzerinden her türlü uydu haberleşmesini gerçekleştirildiğini, Türksat, 1996 yılında kurulan Eurasiasat SAM şirketinin de yüzde 75 hissesine sahip oldğunu söyledi.