Kaçak tuvalet yıkıldı

Antalya'nın alt kademe belediyelerinden Muratpaşa Belediyesi'ne bağlı yıkım ekipleri Güzeloba Mahallesi'ndeki Yıldırım Bayezit Camii'nin tuvaletini yıktı.

Cami tuvaletini ve şadırvanını yaptıran Şükrü Ülker, “Tuvalet gayet temizdi. Daha yeni yapılmıştı. Cami zaten kullanımda değil. Camide sadece Cuma namazları kılınıyordu.” diye konuştu.

Tuvaletin etrafa pis koku vermesinin söz konusu olmadığını belirten Ülker, daha öncede mahalle halkının ve civardaki otellerin caminin yapılmaması için çeşitli girişimlerde bulunup cami inşaatını durdurduğunu dile getirdi. Yıkım kararının önceden kendilerine bildirilmediğini söyleyen Ülker, “15 katlı Sera Otel’i yıkamayan Muratpaşa Belediyesi’nin gücü sahipsiz bir caminin iki metre yüksekliğindeki tuvaletini yıkmaya yetti. Yine bu mahalledeki Salih Saime Konca Lisesi’ne kaçak kat çıkılmasına ses çıkarılmadı.” dedi.

Muratpaşa Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise yıkılan tuvaletin projede yer almadığı ve kaçak imar olduğu ifade edildi. Hayırsever işadamı Şükrü Ülker, daha önce de Kemerağzı köyünde 8 derslikli bir ilköğretim okulu yaptırmak için Antalya Valisi Alaaddin Yüksel’in makamında protokol imzalamıştı.