Kaçan kurbanlıklara karşı tim kuruldu

Kırıkkale'nin Başpınar Mahallesi'ne kurulan hayvan pazarında, kaçan kurbanlıkları etkisiz hale getirmek için vurucu tim kuruldu.

Kurban pazarını baştan başa hiç durmadan dolaşan tim, günde yaklaşık 10 kilometrenin üzerinde yürüyüş gerçekleştiriyor. Ellerinde bayıltıcı tüfekle dolaşan tim, vatandaşların dikkatini çekiyor. Keskin nişancılardan oluşan timin başında Kırıkkale Belediyesi Veteriner Hekimi Celal Akdeniz, bulunuyor. Bayram arifesine kadar burada görev yapacak tim daha sonra bayramın üç günü kaçan hayvanları yakalamak için çalışacak.

İki adet havalı tüfek ve üç kişiden oluşan ekibin bu konuda eğitimden geçirildiğini söyleyen Belediye Başkan Vekili Ali Danış, belediye olarak vatandaşların rahat bir bayram geçirmeleri için tüm hazırlıkların tamamlandığını söyledi. Zaman zaman hayvanların bağlı bulundukları yerlerden kaçtığını belirten Kırıkkale Belediyesi Veteriner Hekimi Celal Akdeniz, kaçan hayvanları uygun bir yerde sıkıştırdıklarını, hayvana eziyet vermeden tüfeklerle bayılttıklarını ve sahibine teslim ettiklerini kaydetti.