Kaçan sürücü kayıplara karıştı yanındaki bayan yakalandı

İstanbul Maslak'ta devriye gezen polis ekibi, şüphe üzerine bir panelvanı durdurdu.

Polisin bir süre takip ettiği araçta bulunan sürücü ile bayan, aracı terkederek yaya olarak ormana kaçtı. Polis, bir süre devam eden arama çalışmaları sonucu bayanı yakalarken, araç sürücüsü kayıplara karıştı. Şüpheli bayan, gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü.
Olay, gecenin ilerleyen saatlerinde Maslak Büyükdere Caddesi’nde başladı. Devriye gezen polis ekibi, arka camında kurşun izi gördüğü, 34 UBG 06 plakalı Hundai marka panelvanı, şüphelenerek durdurdu. İsmi öğrenilemeyen sürücü, polisin, içinde bir de bayanın bulunduğu aracın bagajında arama yapmak üzere olduğu sırada aniden direksiyona geçerek, panelvanla hızla olay yerinden kaçmaya başladı. Büyükdere Caddesi’nde başlayan kovalamaca, Ayazağa girişine kadar sürdü. Sürücü ile yanındaki bayan, aracı burada bulunan ormanlık alanın girişinde terkederek yaya olarak kaçmaya başladı. Kaçan şahısları takip eden polis ekipleri de araçlarından inerek, ormanlık alanda şüpheli şahısları aramaya başladı.

Bir süre devam eden arama çalışmaları sonucu kimliği henüz tespit edilemeyen bayan yakalandı. Panelvan sürücüsünün izine rastlayamayan polis ekipleri, arama çalışmalarına son vererek, gözaltına alınan bayanı Ayazağa Polis Merkezi’ne götürdü.