Kadiköy’de facianin esiginden dönüldü

ISTANBUL - Kadiköy'de, freninin bosalmasi sonucu kayarak yol kenarindaki dükkana giren kamyon, dogalgaz hattini deldi.

Sabah saatlerinde meydana gelen olayda, Kadiköy Fikirtepe Mandira Caddesi’nde park halinde bulunan 34 UL 4664, freninin bosalmasi sonucu kaymaya basladi. Kamyon, büyük bir hizla yol üzerindeki bir dükkana girdi. Dükkanda hasara neden olan kamyonun çarpma siddetiyle, binanin dogalgaz hatti delindi. Sizinti nedeniyle apartman kisa sürede bosaltilirken, olay yerine IGDAS ekipleri çagirildi. Güvenlik güçleri emniyet seridi olusturarak, binaya kimseyi yaklastirmadi. Polis, güvenlik nedeniyle yolu da çift yönlü trafige kapatti. Bu sirada içeride yakinlari oldugunu söyleyen iki bayan, polisi uzun süre ugrastirdi. Bayanlar, binanin tamamini tahliye eden polisin yogun ugraslari sonucunda emniyet seridi disina çikarilabildi.
Bu arada, çalismalarini sürdüren IGDAS ekipleri, gazi bir türlü kesemedi. Sizinti nedeniyle bölgeyi agir bir gaz kokusu sardi. Binanin yasli sahibi Ramazan Bügül ve mahalleli, IGDAS ekiplerine tepki gösterdi. Ekibin yaklasik 45 dakikalik ugrasa ragmen basarili olamamasi üzerine olay yerine ikinci bir IGDAS ekibi çagirildi. Ikinci gelen ekip kisa süren çalismanin ardindan gazi ana hattan kesti.
Kamyonun girdigi dükkanin sahibi, “Kamyon park halindeydi. Freni bosalinca asagi kadar dükkana girdi. Dogalgaz boru hattini patlatti. Yogun sizinti yasandi” dedi. Görgü sahitleri, olaya neden olan 34 UL 4664 kamyonun sahibinin kaçtigini öne sürdü.