Kadıköy’de kaçak mazot baskını

Kadıköy'de kaçak mazot satışı yaptığı tespit edilen şebekeye baskın düzenlendi. Operasyonda 12 ton kaçak mazot ele geçirildi.

Kamyonların kasalarına gizlenmiş depolara doldurdukları mazotları müşterilerine satan şebeke mensuplarının su damacanaları ile de mazot servisi yaptıkları iddia edildi.

Edinilen bilgiye göre, Kayışdağı Atatürk Mahallesi Atatürk Caddesi üzerindeki boş arsada kaçak mazot satışı yapıldığı yönündeki bir ihbarı değerlendiren polis ekipleri, söz konusu adrese baskın düzenledi.

Yapılan baskında park halindeki kamyonların kasasını arayan polis ekipleri, özel olarak hazırlanmış ve içi mazot dolu birer tonluk depolarla karşılaştı. Kaçak mazot şebekesinin kamyonlarla belli bölgelerde dolaşarak seyyar olarak mazot satışı yaptığı ileri sürülürken, olayla ilgili Yalçın S. isimli bir kişi gözaltına alındı. Bu arada su damacalarına doldurulmuş satışa hazır haldeki mazotlar görenleri şaşırttı. Şebeke mensuplarının damacanalarla müşerilerine kaçak mazot servisi yaptıkları da iddia edildi.

Baskın sonucunda depolardaki 12 ton mazota, 1 kamyon ve bir kamyonet ile mazot satışında kullanılan 1 pompaya el konuldu. Şebekenin diğer mensuplarınını yakalanması için çalışma başlatılırken polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.