Kadin dernekleri temsilcilerine AB egitimi

IZMIR - Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Avrupa Birligi Anabilim Dali Baskanligi tarafindan Izmir'de faaliyetlerini sürdüren 27 kadin derneginin temsilcilerine, "Avrupa Birligi Bilgilendirme Semineri" verildi.

Izmir Kadin Kuruluslari Birligi Avrupa Birligi Bilgilendirme Semineri Koordinatörü Sema Övgün, aldiklari egitimin gerek kendileri, gerekse temsil ettikleri dernekler adina son derece verimli sonuçlar doguracagini belirterek, “Önümüzdeki günlerde almis oldugumuz egitimi daha genis kitlelere yayginlastirmak için yeni adimlar atacagiz.” dedi.

“Avrupa Birligi Bilgilendirme Semineri: Yurttaslik ve Proje Yönetimi” basligi altinda gerçeklestirilen seminer programi kapsaminda; Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Avrupa Birligi Anabilim Dali Baskani Prof. Dr. Canan Balkir, “Avrupa Birligi’nin Kurulusu, Gelisimi ve Kurumsal Yapisi” ve “Türkiye-Avrupa Birligi Iliskileri”, Dr. Esin Taylan, “Avrupa Birligi’nde Yurttaslik”, Alper Arisoy, “Avrupa Birligi Fonlari ve Proje Yönetimi” ve Dr. Oguz Simsek “Avrupa Birligi’nde Insan Haklari ve Demokrasi” konularinda egitim verdi.

Seminere, Türk Kadinlar Konseyi, Türk Kadinlar Birligi, Türk Anneler Dernegi, Kadin Haklari Koruma Dernegi, KA-DER, Türk- Amerikan Kadinlari Kültür ve Yardimlasma Dernegi, Izmir’de faaliyet gösteren soroptimist dernekleri, Türk Hemsireler Dernegi, TÜLOV ve OBEZ Dernegi ve Kemalpasa Kadin Platformu’ndan temsilciler katildi.