Kadın evinin yıkımını engelleyemeyince bayıldı

Bursa'da, Sebahat Tüzüneller isimli kadın, kaçak olan evlerinin yıkılmasını engelleyemeyince dayanamayarak bayıldı.

Türkiye’nin en fazla kaçak yapısının bulunduğu Bursa’da, belediyelerin kaçak yapılarla mücadele tüm hızıyla sürüyor. Merkez Osmangazi Belediyesi bu bağlamda, Çukurca ve Mehmet Akif mahallelerinde kaçak olarak inşa edildiği belirlenen evlerin yıkımını gerçekleştirdi. Sabah saatlerinde söz konusu mahallelere ‘Balyoz 2’ operasyonu düzenleyen belediye ekipleri, 13 kaçak inşaatı yıktı. Yıkımlar sırasında ilginç görüntüler de yaşandı. Bazı vatandaşlar evlerinin yıkımını gözyaşları içerisinde izledi.

Çukurca Mahallesi’nde, Sebahat Tüzüneller (52 ) isimli kadın, yıkım ekiplerini karşısında görünce şaşırdı. evlerinin yıkılacağını anlayan Tüzüneller, önce yıkım ekiplerini ikna etmeye çalıştı. Başarılı olamayınca bu kez yıkılacak olan evinin önüne oturarak ağlamaya başladı. Kadın, gözyaşlarının da tesir etmediğini görünce bayıldı. Kalp rahatsızlığı olduğu öğrenilen kadını yakınları ve 112 sağlık ekipleri ayıltmaya çalıştı. Kadın, olay yerinde yapılan ilk müdahelenin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Yıkımlar sırasında, jandarma çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. Ekipler öğleye kadar yaptıkları çalışmalarda toplam 13 adet kaçak yapıyı yıktı. Belediye yetkilileri, kaçak yapı yıkımlarının sürdürüleceğini bildirdi.