Kadın meclis üyelerinden kültür gezisi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerin kadın meclis üyeleri, İstanbul'a bir kültür gezisi düzenledi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerin kadın meclis üyeleri, İstanbul’a bir kültür gezisi düzenledi. Gezi kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin faaliyetleri hakkında bilgiler alındı, İstanbul’un tarihi mekanları gezildi.
            Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri Venhar Pakırtaşı ve Çiğdem Yağcıoğlu’nun yanı sıra ilçe belediyelerinin kadın meclis üyeleri, 15-18 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da çeşitli temaslarda bulundu.
            İlk olarak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Tevfik Helvacıoğlu’nun ev sahipliğinde belediyeyi gezen ve belediye faaliyetleri hakkında bilgi alan meclis üyeleri, daha sonra belediye meclisi grup toplantısına katıldı.
            İstanbul Mesleki Beceri Geliştirme ve Eğitim Kursları (İSMEK) hakkında bilgi alan kadınlar, ardından Esenler, Bahçelievler ve Güngören Belediye Başkanlarını makamlarında ayrı ayrı ziyaret ederek bir süre görüştü.
            6. Uluslararası İstanbul Lale Festivali’ne de katılan kadın meclis üyeleri, son olarak söz konusu tarihlerde İstanbul’da bulunan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı ve Tarihi Kentler Birliği Başkanı Mehmet Özhaseki’yi Tarihi Kentler Birliği’nin merkezi olan Şerifler Yalısı’nda ziyaret etti.