Kadın

Kadın nerelerde sevilir, nerelerde dövülür, nerelerde yüceltilir, nerelerde alçaltılır?

Evdeki kadın ile dışarıdaki sevgili kadın arasında ne gibi farklar vardır? İlk kadın hakları kaç tarihinde, kimler tarafından elde edilmiş ve kimler tarafından verilmiştir? Kadının gerçekten eksik etek olduğu doğru mudur? Kızını dövmeyen gerçekten dizini döver mi? Kadının karnından sıpayı, sırtından sopayı eksik etmemek mi gerekir? Bir erkeğe düşen kadın sayısı gerçekten dört müdür, yoksa yediğimiz GDO’lu ürünler mi böyle düşünmemizi sağlıyor?

Yuvayı yapan gerçekten dişi kırılmış kuş mudur? Çinliler Türkleri durdurmak için Çin Seddi’nden önce kadını mı kullanmıştır? Osmanlı’nın yıkılışına sebep bir gecelik Baltalı Mehmet Paşa ve Çariçe Katerina aşkı mıdır? Ayrıca bütün bunların bin bir gece masalları ile alakası nedir? Hadi diyelim bir hıyarlıktır oldu. Kadınların fiyatı neden bu kadar yükselmiştir? Kadının fiyatı 150 bin dolardan başlarsa erkeklerin kaçı kaç kuruştan kaç para eder?

Küçük kadınların değeri bu kadar düşerse Fatmagül’ün suçunu kim üstlenecek? Bu durumda Muhteşem Kanuni Sultan Süleyman gerçekten kadın budalası mıdır? Yoksa reyting budalası bir kadının Muhteşem Süleyman’a olan bitmek tükenmek bilmeyen hırsının, öfkesinin bir göstergesi midir?

Geçmişte bilmediğimiz bir zamanda Kanuni bunları günde 1453 kere kanunen azarlamış mıdır? Ayrıca bütün bunların Hülya ve Acun’daki kadın seyirciler ile ilgisi nedir? Kadının fendi erkeği yenebilmiş midir? Tanrı Rus kadını özenle mi yaratmıştır? Türk kadınını sarıya boyarsanız nasıl bir bomba elde edersiniz?  

Birçok Arap ülkesinde Türk dizileri izliyorlarmış. Helal olsun dememizde bir mahsur var mıdır? Hatta “bana dizini söyle sana hangi milletten olduğunu söyleyeyim” cinsinden bir cümle kurarsam bana darılır mısınız azarlar mısınız?

Duruuun ben biraz geride kaldım galiba! Eskiden erkekleri ve kadınları ayırt edebiliyordum. Kadınların kadın, erkeklerin de erkek oldukları zamanı hatırlıyorum da hey gidi günler hey ne de çabuk geçti be?

Erkek âşık olurdu, kadın da karşılık verirdi. Yani samanlık seyran olurdu. Aaah ah aşkı uğruna kepaze olmayı bile göze alan aşk hikâyeleri okurduk, dinlerdik, seyrederdik.

Sahi siz Mecnun’un gözünden çirkin bir kadına baktınız mı hiç? Aslında o noktada kadının değerini ölçecek alet edevat yoktur. Eğer kadının değerini ölçmek istiyorsanız Mecnun’un gözünden bakın.