Kadın terörist 4 yaşındaki Brian’ı kurtarmaya karar verdi

Kadın terörist, örgütün kaçırdığı ve 730 bin dolar fidye istediği 4 yaşındaki Brian’ı kurtar-maya karar verdi.

Çocuğu da alarak kamptan kaçarak balta girmemiş ormanlara daldı!

Güney Amerika ülkesi Kolombiya’da önceki gün benzeri ancak filmlerde görülebilecek bir olay yaşandı. Tüm ülkenin gözyaşlarıyla izlediği olay şöyle gerçekleşti.

Kolombiya’da komünist bir yönetim kurmak için 53 yıldır silahlı mücadele veren Kolombiya Devrimci Silahlı Kuvvetleri (FARC) adlı terörist örgüt, başkent Bogota’nın 400 kilometre kuzeyinde bulunan Cucuta kentindeki anaokulundan bir çocuk kaçırdı. Dört yaşındaki Brian Rincon, Venezuela sınırındaki kampa götürüldü ve ailesinden 730 bin dolar fidye istendi.

Çocuk kampta, beş yıldır örgütte bulunan “La Negra” (Esmer) kod adlı bir kadının sorumluluğuna verildi. La Negra, tüm gününü Brian’a ayırıyor ve onu rahat ettirmek için çabalıyordu. Altı ay sonra kadının annelik içgüdüsü ağır bastı.

Çocuğun yerinin annesinin yanı olduğunu düşünen La Negra önceki hafta geceyarısı Brian’ı da yanına alarak kamptan kaçtı ve yağmur ormanlarına daldı. Kucağında Brian ile Venezuela sınırı boyunca balta girmemiş ormanlarda 24 saat yürüyen gerilla, devriye görevi yapan askeri birliğe kendini tanıttı ve teslim oldu. İkili askeri bir uçakla Cacuta’ya getirildi. Onlara eşlik eden General Jose Corto, “Aralarında çok güzel bir bağ var. Brian tüm uçuş boyunca kadının kucağından inmedi. O da çocuğun elini hiç bırakmadı” diye konuştu.