Kadınlar Günü’nde evlerinin yıkılmasını önleyemediler

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, evlerini yıkmaya gelen yıkım ekiplerine karşı duran kadınlar, "yuvayı dişi kuş yapar" sözünü hatırlatırcasına yıkımı önlemeye çalıştı.

Dünyanın bir çok yerinde farklı etkinliklerle 8 Mart Dünya Kadınla Günü kutlamaları yapıldığı bir sırada, bazı kadınlar, evlerinin yıkılması karşısında feryatlar içerisinde ağladı.

Jandarmanın geniş güvenlik önlemleri altında yapılan yıkımlarda önemli bir problem yaşanmazken, Pişkin Sokak’ta evlerinin üçüncü katını yıktırmak istemeyen bir kadın sinir krizleri geçirdi. Jandarma tarafından evinden çıkartılmayan kadan kızıyla birlikte pencereye çıkarak avazı çıktığı kadar bağırdı. Yıkım ekiplerini durdurmaya çalışan çaresiz kadın, kimi zaman mermerleri yumrukladı, kimi zaman da feryatlar kopardı. Ancak kadın tüm çabasına rağmen evinin yıkılmasını önleyemedi.

Kadınların toplunda ezilmesini kınamak amacıyla düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde yaşanan bu olay izleyenleri duygulandırdı.

Panayır Mahallesi’nde, Akkuş, Bakır, Çizgi Sokaklar’da kaçak inşaatları yıkan belediye yıkım ekipleri, Yunus Emre Caddesi’nde bir fabrikayı ve Yalova Yolu üzerinde bir işyerini de yerlebir etti.

Belediye yetkilileri, yıkımların süreceğini belirterek vatandaşları, kaçak inşaat yapmamaları konusunda uyardı.