Kadir Topbaş halka mesir macunu dağıttı

Zeytinburnu Belediyesi tarafından organize edilen "Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali", İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın halka mesir macunu saçmasıyla başladı.

Zeytinburnu Merkezefendi Camii Külliyesi’noe düzenlenen festivalin açılış törenine AK Parti Grup Başkan Vekili Faruk Çelik, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, Zeytinburnu Belediye Başkanı Marat Aydın, Akparti Sakarya Millet vekili Süleyman Gündüz, bürokratlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Potokol konuşmaların ardından Kadir Topbaş, Faruk Çelik, Süleyman Gündüz ve Murat Aydın’ın halka mesir macunu saçması ilginç görüntülere sahne oldu. Daha sonra Kadir Topbaş ile Süleyman Gündüz, kurdele keserek “Tezyini Sanatlar Sergisi”nin açılışını yaptı.

Bu yıl 7.’si gerçekleştirilen “Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali”nde düzenlenecek etkinliklerle hippoterapiden fitoterapiye, sıcak taş terapisinden omurga masajına, kanserde meditatif tedavilere gibi bir çok doğal tedavi yöntemin anlatılacağı bildirildi. 11 Haziran’da kadar sürecek olan festival boyunca aralarında Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu, Engin Noyan, Cüneyt Arkın gibi isimler söyleşi ve imza günleri düzenleyecek.

Neyzenler Gecesi’nin de yapılacağı festivalde Minik Dualar Çocuk Korosu ve Bedirhan Gökçe’nin de ücretsiz konser vereceği öğrenildi.