Kadir Topbaş ile tartışan gazi baygınlık geçirdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile tartışan 1991 yılında Hakkari'deki operasyonda bacağını kaybeden gazi Özdem Özer, baygınlık geçirdi.

İstanbul Valiliği tarafından Edirnekapı Şehitliği’nde düzenlenen “18 Mart şehitler günü” anma töreninde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile tartışan 1991 yılında Hakkari’deki operasyonda bacağını kaybeden gazi Özdem Özer, baygınlık geçirdi. Bayılan Özer’e İstanbul Emniyet Müdür Celalettin Cerrah sakinleştirmeye çalıştı.
Edirnekapı Şehitliği’nde düzenlenen törene, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Garnizon Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu ile birlikte çok sayıda şehit ailesi katıldı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından şehitlik anıtına çelenk kondu. Konuşmaların ardından Vali Güler ve beraberindekiler şehit mezarlarına karanfil bıraktı. Bu sırada, şehit aileleri ile sohbet eden Kadir Topbaş ile 1991 yılında Hakkari’deki bir operasyonda bacağını kaybeden Özdem Özer isimli gazi, tartışmaya başladı. Topbaş’ın kendisine Bahçelievler’de bir yer sözü verdiğini iddia eden Özer, “Sözünüzü tutmadınız.” diyerek tepki gösterdi. Kimseye söz vermediğini söyleyen Toşbaş da, “Yanlışınız var. Ben kimseye yer sözü vermem” diye karşılık verdi. Bunun üzerine sinirlenen Özer, “15 yıl önce Hakkari Çukurca’da ayağımı kaybettim. Psikolojim bozuldu. Evde ailemle problem yaşıyorum.” şeklinde konuştu. Topbaş’ın gazi Özer’i Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu’na yönlendirmesine sinirlenerek ağlayan Özdem Özer’i Celalettin Cerrah sakinleştirmeye çalıştı. Cerrah’ın kolundan tutarak uzaklaştırmaya çalıştığı Özer, bir mezara oturarak sinir krizi geçirdi. Özer, Celalettin Cerrah ve diğer polisler tarafından sakinleştirildi.