Kahramanmaras Emniyet’i uyusturucu tacirlerine göz açtirmiyor

K.MARAS - Kahramanmaras Emniyet Müdürlügü, uyusturucu tacirlerine göz açtirmiyor.

Kaçakçilik ve Organize Suçlar Sube Müdürlügü ekipleri alici kiligina girerek Musa Çiftci ve Harun Gül ile irtibata geçti. Kendi tarlalarinda yetistirdikleri 19 kilogram esrar maddesini güvenlik güçlerine satmak isteyen zanlilar, Kayseri yolunda düzenlenen operasyonla yakaladi. Zanlilarin evinde yapilan operasyonlarda ise bir kilogram kenevir tohumu bulundu.

Bir diger operasyonda ise sahte para ele geçirdi. Gaziantep ilinde ikamet eden Duran Eryigit, Kahramanmaras’ta sahte para piyasaya sürmek isterken yakalandi. Alinan istihbarat neticesinde Eryigit, il girisinde otosu ile durduruldu. Otoda yapilan aramalarda motor kismina gizlenmis sekilde 160 adet 10 Yeni Türk Lirasi sahte bankonot ele geçirildi.

Olaylari degerlendiren Kahramanmaras Il Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek, uyusturucu satmak sahislarin sabika bulunmadigini belirti. Çelikbilek, piyasa sahte para sürmek isteyen sahsin Istanbul baglantili oldugunu kaydederek, gerekli görüsmelerin yapildigini söyledi. Yakalanan sahislar, mahkemeye sevk edilirken olayla ilgili sorusturma devam ediyor.