Kahramanmaraş’ın Şehit Öğretmenleri anıldı

Kahramanmaraş'ın Ekinözü ilçesine bağlı Altınyaprak Köyü'nde 15 yıl önce teröristlerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları yapılmaması yönündeki tehditlerine boyun eğmeyince şehit edilen öğretmenler Aydın Yılmaz, Nurettin Aslan ve Hacı

Kahramanmaraş’ın Ekinözü ilçesine bağlı Altınyaprak Köyü’nde 15 yıl önce teröristlerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları yapılmaması yönündeki tehditlerine boyun eğmeyince şehit edilen öğretmenler Aydın Yılmaz, Nurettin Aslan ve Hacı Ömer Serin törenle anıldı.
22 Nisan 1996 yılında Ekinözü ilçesi sorumluluk alanında meydana gelen olay da 23 Nisan törenlerini içlerine sindiremeyen bölücü örgüt üyeleri üç öğretmen Aydın Yılmaz, Nurettin Aslan ve Hacı Ömer Serin’i şehit etmişti. Olayın üzerinden 15 yıl geçti. Bu 15 yıl ne öğretmen yakınları, ne Ekinözü ne de Türkiye bu hain olayı unutmadı. 15. yıl nedeniyle Ekinözü Milli Eğitim Müdürlüğü Yunus Emre İlköğretim Okulu konferans salonunda bir anma programı düzenledi. Programda öğretmenler, Hacı Ömer Serin, Nurettin Aslan ve Aydın Yılmaz’ın öz geçmişleri okundu ve terör lanetlendi. Öğretmenler, yaptıkları konuşmalarla öğretmenlik mesleğinin kutsiyetini ortaya koydular. Öğrenciler ise okudukları şiirlerle bu hain olayı unutmadıklarını gösterdi. Şehit öğretmenlerin yakınları ise tören boyunca gözyaşı döktü. Törene İlçe Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Belediye Başkanı Erol Üstü, Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Döner, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Tevfik Bilgin ile birlikte çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.