Kahramanmaraş’ta trafik kazası: 7 yaralı

Kahramanmaraş'ta sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu bir otomobil inşaat alanına girdi.

Kahramanmaraş’ta sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu bir otomobil inşaat alanına girdi. Kazada aynı araç içerisinde bulunan iki aileden 3’ü çocuk 7 kişi yaralandı.

Sümbüllü Mahallesi bir nolu sokakta ikamet eden Emrah Türkmen ailesi ve akrabalarını da yanına alarak 15 SA 481 plakalı otomobiliyle yola çıktı. Türkmen’in kullandığı otomobil, bir süre sonra sürücünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu evin 100 metre ilerisindeki inşaat alanına sürüklendi. Kaza sonrası beton bloğa çarparak durabilen otomobilde bulunan sürücü Emrah (26) çocukları Fatma (3), Serkan (7) ve Ali Türkmen (17), ile akrabaları Münevver (41), Abdulkadir (1) ve Gökhan Gökgöz (19) yaralandı. Mahalle sakinlerinin yardımıyla araç içerisinde çıkartılan yaralılar, olay yerine giden ambulanslarla Necip Fazıl Şehir Hastanesi ve Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Öte yandan, otomobilin LPG deposundaki gaz sızıntısı nedeniyle polis çevrede güvenlik önlemi aldı. Daha sonra olay yerine çağrılan itfaiye ekiplerinin gaz kaçağını önlemesinin ardından araç bulunduğu yerden çekici yardımıyla kaldırıldı.