Kahramanmaraş’ta silahlı kavga; 1 ölü 2 yaralı

Kahramanmaraş'ta, çıkan silahlı kavgada bir kişi hayatını kaybederken, 2 kişi de yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Kahramanmaraş Serintepe Mahallesi Kanuni Sultan Caddesi üzerinde kahvehane işleten Paşa Palabıçak (42), kahvehaneye gelen ve kendisini iş yerini çalıştırmada rahatsız ettiklerini iddia ettiği Necati Akça ve Ömer Taş’a ruhsatsız silahı ile ateş etti.

Açılan ateş sonucunda Necati Akça(33), olay yerinde hayatını kaybederken, Ömer Taş(30) ağır yaralandı. Ağır yaralı olan Ömer Taş’ın sağlık durumunun ciddiyetini koruyor.

Ölen ve yaralanan şahısların yakınları olay yerine ve hastaneye gelerek, Paşa Palabıçak’a öfke yağdırdı. Kardeşinin kahvehanede silahla yaralandığını haber alan ağabey Akif Akça, geldiği olay yerinde sinir krizleri geçirdi.

“Kardeşimi kim vurdu. Kim vurdu söyleyin benim kardeşimi.” diyerek haykıran ağabeyi polisler güçlükle sakinleştirdi. Kardeşinin hastanede olduğunu polislerden öğrenen ağabey hızla olay yerinden uzaklaşarak hastaneye gitti. Olayın gerçekleştiği yerde bulunan esnaf ise kepenk kapattı.

Öte yandan olayı işlediğini itiraf eden Paşa Palabıçak, kullandığı Lama 7.65 çapında silahla birlikte polis merkezine teslim oldu.

Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek, “Konuyu çok yönlü olarak soruşturuyoruz. Bir şahıs polis merkezimize giderek olayı kendisinin işlediğini itiraf etmiştir. Soruşturma sürüyor.” dedi.