Kalbi vücudunun dışında doğdu!

Erzincan’da, Mustafa ve Ayşe Tozlu çiftinin bebekleri, kalbi vücudunun dışında dünyaya geldi.

Erzincan Belediyesinde geçici işçi olarak çalışan Mustafa Tozlu’nun eşi Ayşe Tozlu, dün Erzincan Devlet Hastanesinde bir kız bebeği dünyaya getirdi.

Ancak sezaryenle gerçekleştirilen doğumda, bebeğin kalbinin vücudunun dışında olduğu görüldü. Daha sonra bebekte yaşam belirtisi görülmesi üzerine, çocuk Erzincan’dan Ankara’ya sevk edildi.

YÜZ BİNDE BİR İHTİMALDEN DAHA AZ…

Bu arada, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalığı ve Doğum Kliniği’nde görevli uzmanlar, söz konusu vakanın görülme sıklığının yüz binde bir ihtimalden daha az olduğunu ifade ettiler.

Bu tür vakaların çocuğun göğüs kafesinin az gelişmesinden kaynaklandığını belirten yetkililer, bu şekilde dünyaya gelen çocukların yaşama ihtimalinin de düşük olduğunu kaydettiler.

Doğumu gerçekleştiren Op. Dr. Ali Kemal İlhan, yaptığı açıklamada, bebeğin vücut fonksiyonlarının ilk aşamada normal olduğunu belirterek, ’’Doğum süresi geçmesine rağmen doğum yapmayan annenin karnını ilk olarak NTS denen cihazla dinledik ve bebekte kalp rahatsızlığı olabileceği düşüncesiyle sezaryene karar verdik’’ diye konuştu.