Kaldirima çikti ögrenciler kaçti!

ZONGULDAK - Zonguldak'in Eregli ilçesinde 17 yasindaki ehliyetsiz sürücü, okul çikisinda kaldirimda yürüyen ögrencilerin arasina daldi.

Edinilen bilgiye göre, kaza aksam saat 15.45 siralarinda Solak köyü yol ayriminda meydana geldi. Ehliyetsiz olan Necati G. (17), kullandigi 67 LA 966 plakali aracin direksiyon hakimiyetini kaybedince, ders çikisinda evlerinde gitmek üzere kaldirimda yürüyen Ticaret Meslek ve Anadolu Meslek Lisesi ögrencilerinin arasinda daldi. Çarpmanin etkisiyle Burak Mazlum ve Abdulkadir Özbek isimli iki ögrenci çesitli yerlerinden yaralandi. Diger ögrencilere ise sans eseri bir sey olmadi.

Kaza yerine gelen ögrenci yakinlari, ambulansin gecikmesi üzerine polis memurlari ile tartisti. Polis memurlarinin üzerine yürüyen ögrenci yakinlari zor sakinlestirildi. Okul ögretmenleri de yaralanan ögrencilerin yanindan bir an olsun ayrilmadi. Kaza yerine gelen ilk ambulansta doktor olmamasi ise herkesi çileden çikardi.

Bir süre sonra ikinci ambulans olay yerine geldi. Iki ögrenci de ayni ambulansa konularak Eregli Devlet Hastanesi’ne kaldirildi. Yaralanan ögrencilerin durumlarinin iyi oldugu ögrenildi. Kazaya karisan ehliyetsiz sürücü Necati G. ise gözaltina alinarak Baglik Karakolu’na götürüldü. Olayla ilgili polisin tahkikati devam ediyor.