Kalitesiz temizlik maddeleri anne-kizin hayatina mal oldu

ANKARA - Keçiören'de bayram temizligi yaparken kalitesiz çamasir suyu ve tuz ruhunu karistiran kadin ve 2 yasindaki kizi, bu iki temizlik maddesinin karismasindan çikan klor gazindan zehirlenerek yasimini yitirdi.

Temizlik sirasinda çamasir suyu ve tuz ruhunu karistiran Göknur Cengiz, ortaya çikan klor gazi nedeniyle bayildi. Olay esnasinda evde baska kimsenin olmamasi nedeniyle Göknur Cengiz ve kizi Azra, zehirlenerek hayatlarini kaybetti.

Gece saatlerinde eve gelen Koray Cengiz, esinin ve kizinin uyumus olabilecegini düsünerek anahtarla kapiyi açmak istedi. Kapi arkasinda bulunan anahtar nedeniyle kapiyi açamayan Koray Cengiz, zile basarak uyudugunu zannettigi esini uyandirmaya çalisti. Kapinin bir türlü açilmamasi nedeniyle telasa kapilan Koray Cengiz, çilingir çagirdi. Çilingirin kapiyi açmasinin ardindan eve girebilen Koray Cengiz, esinin ve küçük kizinin cesediyle karsilasti. Evde sinir krizleri geçiren acili babanin, karsilastigi korkunç manzara sonrasi mutfaktan aldigi biçakla kendini öldürmeye çalistigi fakat olay yerinde bulunan polis ekipleri tarafindan engellendigi bildirildi.

Zehirlenerek hayatlarini kaybeden Göknur ve Azra Cengiz’in cesetleri olay yerine çagrilan cenaze aracina konuldu. Anne Göknur Cengiz’in cesedi tabuta konarak araca yerlestirilirken, küçük Azra’nin cesedi bir beze sarilarak cenaze aracina getirildi. Anne-kizin cesetleri Keçiören Belediyesi’ne ait cenaze araciyla Adli Tip Kurumu’na götürülürken, olayi haber alip gelen yakinlari gözyaslarina boguldu.

Anne kizin ölümüne neden olan malzemelerin pazarlarda satilan, kalitesiz ve ucuz temizlik maddeleri oldugu bildirildi.