Kalkınma Bakanlığı uzmanları Trabzon’da

Kalkınma Bakanlığı Kurumsal Gelişim ve Eğitim Daire Başkanı Burcu Miraç Dıraor, sektör uzmanları ve uzman yardımcılarından oluşan heyetle Trabzon Valiliğini ziyaret etti.

Kalkınma Bakanlığı Kurumsal Gelişim ve Eğitim Daire Başkanı Burcu Miraç Dıraor, sektör uzmanları ve uzman yardımcılarından oluşan heyetle Trabzon Valiliğini ziyaret etti. DOKAP kapsamında Trabzon’a gelen heyet, Vali Vekili Kamil Sarıaslan başkanlığında Valilik A Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya katıldı.

Sarıaslan, burada yaptığı konuşmada, Trabzon’un doğasıyla, deniziyle çok güzel bir il olduğunu belirterek, “Trabzon ayrı zamanda da son derece güvenli bir şehirdir. Öyle ki NATO’ya bağlı ülkeler Afganistan’daki askeri teçhizatlarını Trabzon üzerinden ülkelerine sevk ediyorlar. Trabzon bunun yanında doğal ve tarihi güzellikleri ile de yerli ve yabancı ziyaretçilerinin her zaman ilgisini çekmiştir. Özellikle yayla turizmi ön plana çıkmaktadır. Körfez ülkelerinden gelen çok sayıda misafirimiz var. Burada kaldığınız süre içersinde çok güzel anlar yaşayacağınıza inanıyorum.” dedi.

Kalkınma Bakanlığı Kurumsal Gelişim ve Eğitim Daire Başkanı Burcu Miraç Dıraor, ziyaretle ilgili şu bilgiyi verdi: “Bölgeyi yakından tanıma amaçlı düzenlenmiş olan program çerçevesinde Trabzon’a geldik. Rize ve Artvin ziyareti de yapacak olan uzmanlarımız daha sonra Ankara’ya dönecekler.”

Toplantıda ayrıca, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Veysel Başer, Trabzon’da yapılan ve yapılacak olan projeler hakkında heyete bilgiler verdi.