Kalli: “Bizi gören coşuyor”

Feldkamp, rakiplerin en iyi maçlarını kendilerine karşı oynadığını belirtip, "Ama bunun böyle olması doğal".

Feldkamp, rakiplerin en iyi maçlarını kendilerine karşı oynadığını belirtip, “Ama bunun böyle olması doğal. Çünkü ben de olsam kimsenin deviremediği lideri yenmek isterdim” dedi

‘Kondisyona şaşırdım’

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, İstanbul Belediye maçına ilk yarıda düşünce olarak tam uyum sağlayamadıklarını söyleyip, “İkinci devrede ise müthiş oynadık” diye konuştu. Son dönemde oynadıkları zorlu karşılaşmaların bunda bir etken olduğunu vurgulayan Alman çalıştırıcı, “Yine de Panionios maçının ardından takımın kondisyonunun bu kadar iyi olmasına şaşırdım. 2-0 geriye düştükten sonra çok riskli oynadık. Oradaki risklere karşılık 3. golü yemeden beraberliğe ulaştık. Rakip kaleci iyi olduğu için birçok gol pozisyonuna girdik ama değerlendiremedik” ifadesini kullandı.

‘Hasan’ın hakkı yok’


Feldkamp, rakiplerin en iyi maçlarını kendilerine karşı oynadığını gözlemlediğini de açıklayıp, “Bunun böyle olması doğal. Ben de kimsenin yenemediği lideri yenmek isterim. Rakip takım hocaları da bunu yapıyor” dedi. Golleri İsviçre’deki Sion maçında olduğu gibi rakibe adeta hediye ettiklerini söyleyen deneyimli çalıştırıcı, Hasan Şaş’ın devre arasında ayrılacağı yönündeki açıklamasına karşın da “Onun gibi profesyonel bir futbolcunun böyle konuşmaya hakkı yok” yorumunu yaptı. Kalli, Fenerbahçe derbisiyle ilgili olarak “Şu anda bunun yeri değil. Bu maçı değerlendirelim” ifadesini kullandı.