Kalli: “İsterlerse giderim”

'Benimle çalışmak istemeyenler çekimi yazabilirler'

“Ara transferde alınan 2 oyuncunun da defansif olması beni memnun etti. Artık hiç transfer konusunu konuşmadan, koyduğumuz hedeflere ulaşacağımıza inanıyorum.”

GALATASARAY Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, dünkü basın toplantısında yaptığı açıklamalarla yine kafaları karıştırdı. 24 Ocak’ta basının karşısına geçip, “Dört yeni transfer yapılmazsa giderim” diyen, ardından 27 Ocak’ta oynanan A.Gücü maçından sonra, “Şaka yaptım” diyen Alman hoca, dün “İki oyuncu yetmez ama idare edeceğiz” diyerek çark etti.

Feldkamp, dün Florya Metin Oktay Tesisleri’nde, Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin ve yardımcı antrenör Ahmet Akcan’la birlikte düzenlediği basın toplantısında, merak edilen konulara açıklık getirirken, Almanya’da 9 Türk’ün ölümüyle sonuçlanan yangın faciası için de üzüntülerini dile getirdi. Kalli, Alman televizyon kanalı ARD’nin de izlediği toplantıda, şunları söyledi:

“Takımımızın her geçen gün daha hırslı ve istekli olduğunu görüyorsunuz. Kadromuzda olan ama henüz aramızda bulunmayan 2 oyuncumuzu da bekliyoruz. Song ve Barusso Afrika Uluslar Kupası’nda. Linderoth, sakatlığından dolayı Fransa’da. Bütün bunlara rağmen bu noktada olmamız, büyük bir ciddiyetle çalıştığımızın işaretidir.” Feldkamp, ara transfer döneminde alınan 2 oyuncunun, beklentilerini karşılayıp karşılamadığı yönündeki soruya, “Belki sayı olarak değil, ama o iki oyuncunun da defansif olması beni memnun etti” diye yanıt verdi.

Elimizdekilerle başaracağız

Alman teknik adam, oyuncu isteğiyle ilgili daha önce düzenlediği basın toplantısındaki sözlerinin hatırlatılması üzerine de, “Bu konularla ilgili soruları Adnan Bey’in cevaplandırması daha uygun olur” dedi. İstenilen sayıda transferin yapılamamasının, belirledikleri hedeflerden kendilerini saptırıp saptırmayacağı yönündeki bir soruyu da Kalli, “Yönetim kurulumuzla aramızda bir toplantı yaptık. Elimizde olanları en iyi şekilde değerlendiririz diye düşünüyoruz. Hiç transfer konuşmadan, koyduğumuz hedeflere ulaşacağımızı düşünüyoruz” diye yanıtladı.

Tecrübeli teknik adam, önümüzdeki ay yapılacak genel kurulda kulüp yönetiminin değişebileceğinin, Adnan Polat ve Adnan Sezgin’in olmayabileceğinin hatırlatılması ve bunun kendisini nasıl etkileyeceğinin sorulması üzerine, “Bilmiyorum, onu şu an söyleyemem, ama şu ana kadar bana güvenildi. Yaptığım işlerle o güvene layık olduğumu sanıyorum. 3 yıllık bir sözleşmem var, ama seçimlerden sonra bir daha düşünmek gerekebilir” dedi.

Beni istemezlerse çekimi yazabilirler

Kalli şöyle devam etti: “Bulunduğum konum itibariyle, kiminle çalışacağımı seçebilecek durumdayım. Biz profesyoneliz, işimizi en iyi şekilde yapmalıyız. Seçimlerden sonra, şu an beraber çalıştıklarımız aramızda olmayabilir, yeni yüzler gelebilir. Gelenlerle de iyi çalışmalıyız. Biz de gelenlerin karşısına işini iyi yapmış insanlar olarak çıkmak isteriz. Seçimler bittikten sonra da lidersek, işimizi iyi yapıyoruz demektir. Gelenler, benimle çalışmak istemiyor olabilirler. Bunu söyleyebilir ve çekimi de yazabilirler.”

Feldkamp, Almanya’nın Ludwigshafen kentinde 9 Türk’ün öldüğü yangınla ilgili görüşlerinin sorulması üzerine, 1992 yılında, yine G.Saray’da çalıştığı dönemde herkesi üzen Solingen faciasının yaşandığını hatırlatarak, “O faciadan sonra görüşlerimi çok net koydum. Hatta kendi devletimden yoğun bir eleştiri almıştım. Üzücü bir olay” dedi.