Kalli’nin sakatlık sıkıntısı!

Cimbom, lider Sivasspor'un karşısına 6 eksikle çıkacak...

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, Fenerbahçe’nin haklı bir galibiyet aldığını, kendilerinin de bu hafta lider Sivasspor’u yenerek tekrar liderliğe yükseleceklerini söyledi.

Sarı – kırmızılı ekibin 14 Aralık Cuma günü yapacağı Sivasspor maçının hazırlıklarını sürdürdüğü sabah antrenmanı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Alman teknik adam, ”Fenerbahçe ile yaptığımız maçta mağlubiyeti hakedene bir oyun oynadık. O maçta şu oynasaydı, bu oyuncu şu mevkide olsaydı tartışmaları bize birşey kazandırmaz. O maçta herkes oynamak istiyordu. Bizim görev verdiğimiz oyuncular maça çıktılar.” dedi.

Feldkamp, takım olarak sıkıntıları olduğunu, sakatların yanına şimdi de cezalıların eklendiğini belirterek, ”Sezon başından beri kadro sıkıntısı yaşıyoruz. Sakatlıklar vardı şimdi de Hasan Şaş ile Song’un cezaları buna eklendi. PAF Takım’dan 1-2 oyuncu A Takıma katılacak. Lig lideri ile lig ikinvcisi oynayacak. Sezon başında Sivasspor’un böyle bir çıkış yapacağı sizin tarafınızdan tahmin edilmiyordu ve bu şans onlara verilmiyordu. Fakat ben o zaman da söylemiştim. Sivasspor’un bu çıkışı sürpriz değil. Kimle oynarsak oynayalım amacımız lider olmak. Onun için Sivasspor’u yenerek yeniden lider olmak istiyoruz.” diye konuştu.

Alman teknik adam, Barış’ın durumunun iyi olduğunu da belirterek, sakatlıkları süren Ayhan ve Okan’ın Almanya’da tedavide olduğunu, Linderoth’un Sivasspor maçında da görev alamayacağını belirterek, Brezilyalı oyuncu Lincoln’un ise ancak ilk yarının son maçına yetişeceğini ifade etti.

Bu arada Galatasaray, Sivasspor maçının hazırlıklarını yaptığı antrenmanla sürdürdü.