Kalorifer yanmayinca 1800 ögrenci 10 gündür buz gibi siniflarda ders yapiyor

SAKARYA - Sakarya'da kar yagisi sürreken Mehmet Akif Ersoy Ilkögretim Okulu'nun 10 gündür kaloriferi yanmamasi sebebiyle bin 800 ögrenci buz gibi siniflarda ders yapiyor.

Mehmet Akif Ersoy Ilkögretim Okulu Okul Aie Birligi Baskani Belgin Baran, okulun 10 gündür kaloriferi yanmadigini ve okul idaresinin buna bir çözüm bulamadigini kaydetti. Sakarya Valisi Nuri Okutan’a seslenen Baran, ögrencilerin palto, sapka ve atki ile derse girdiklerini belirterek, siniflarin çok soguk olmasi sebebiyle yine de hasta olduklarini vurguladi. Kendi kizinin da hasta oldugunu ifade eden Baran, çocuklari ilaçla ayakta tutmaya çalistiklarini kaydetti. Havanin kar yagisli olmasi sebebiyle siniflarin buz gibi oldugunun altini çizen Baran, 10 gündür dogalgazla çalisan kolorifer kazaninin tamir edilememesini anlayamadiklarini anlatti.

Ögrenci velilerinden Fazilet Salman ise, her seyden önce bir anne olduklarini belirterek, çocuklarinin buz gibi siniflarda hastalanmasina çok üzüldüklerini söyledi. Saglikli olmayan bir ortamda egitimden bahsedilemeyecegini vurgulayan Salman, “Yetkililere rica ediyorum ne olur bu ögrencilerin halini görün. Bu sekilde egitim olmaz. zaten çok sayida ögrenci hasta oldugu için okula gelemiyor. Siniflar çok kalabalik çocuklari kat kat giydirmemiz sebebiyle koku oluyor. Yazik bu çocuklarimiza. Ne olur artik çözüm bulsunlar” dedi.

Paltolarla siniflarda ders yapmak zorunda kalan ögrencilerde rahat ders çalisamadiklarini ve yine de çok üsüdüklerini söylediler. Bu arada Milli Egitim Müdürlügü yetkilileri soruna ise çözüm bulmak için çalistiklarini vurguladi.