Kamboçyalı damat Türk kızı ile dünya evine girdi

Türkiye'ye gelerek Müslüman olan Kamboçya vatandaşı Rothana Sang, gönlünü kaptırdığı Türk kızı Didem Varol ile dünya evine girdi.

Türkiye’ye gelerek Müslüman olan Kamboçya vatandaşı Rothana Sang, gönlünü kaptırdığı Türk kızı Didem Varol ile dünya evine girdi. Çift, bu evlilikten büyük mutluluk duyduklarını dile getirerek, kendilerine yol açan ailelerine teşekkür etti.

Kamboçyalı Rothana Sang, uzun süre araştırma yaptıktan sonra Kadir Gecesi’nde Müslüman olmaya karar verdi. Bu karar, onun gönlünün sevdiğini bulmasına da vesile oldu. Sang, Türk kızı Didem Varol ile tanıştıktan sonra duygusal yakınlık başladı. Sang ve Varol bir süre sonra evlenmeye karar verdi. Çiftin bu kararına aileler de destek verdi. Kamboçya’dan Türkiye’ye uzanan aşk hikayesi bugün evlilikle son buldu.

Sang ve Varol’un nikahı, Avılar Zübeyde Hanım Nikah Salonu’nda kıyıldı. Çift, nikah memurunun ‘İyi günde, kötü günde…’ sorusuna evet cevabı vererek dünya evine girdi. Sevdikleri de çifti bu mutla günlerinde yalnız bırakmadı.

Didem Varol ve Rothana Sang, çok mutlu olduklarını dile getirdi. Varol, “Hem böyle bir gün yaşadığım için hem de aşkıma kavuştuğum için çok mutluyum. Ayrıca Kamboçya’yı görecek olacağımdan dolayı da çok heyecanlıyım.” dedi.