Kamu-Sen’den ‘Uzman Erbaş’lara destek

45 yaş sınırlandırması nedeniyle görevlerinden ayrılmak zorunda kalan uzman erbaşlara destek ziyareti.

Kamu-Sen Başkanı Bircan Akyıldız, 45 yaş sınırlandırması nedeniyle görevlerinden ayrılmak zorunda kalan, bir süredir de Sıhhiye’deki Abdi İpekçi Parkı’nda mağduriyetlerinin giderilmesi için imza toplayan uzman erbaşlara destek ziyaretinde bulundu.

Akyıldız, beraberindeki Türk BÜRO-SEN Genel Başkanı Fahrettin Yokuş ile parkta imza toplayan uzman erbaşları ziyaret etti.

Burada Emekli Uzmanlar Derneği (EMUZDER) Genel Başkanı İsmet Ay’dan konuyla ilgili bilgi alan Akyıldız, ardından yaptığı açıklamada 3269 sayılı uzman erbaş yasasına göre 45 yaşına gelenlerin emekli olamadan işlerinden ayrılmak durumunda bırakıldıklarını söyledi.

Akyıldız, uzman erbaşların özlük haklarının korunmasına destek verdiklerini belirterek, burada yapılan şeyin bir hak arayışı olduğunu, kendilerinin de üzerlerine düşeni yapacaklarını bildirdi. Konuyu siyasete de taşımak için gerekenleri yapacaklarını anlatan Akyıldız, ortaya çıkan mağduriyetlerin giderilmesi konusunda da destek vereceklerini kaydetti.

EMUZDER Genel Başkanı İsmet Ay ise küçük bir dernek olarak büyük bir camiaya sahip olduklarını ifade ederek, sorunlarına çözüm aramaya devam edeceklerini belirtti.

Daha sonra, Bircan Akyıldız ve Fahrettin Yokuş, hazırlanan stantlarda başbakanlığa gönderilmek üzere hazırlanan dilekçe için imza attı.