Kamyon şoförünün feci ölümü!

Antalya Burdur yolunun 35. kilometresinde meydana gelen trafik kazasında, aynı yöne giden TIR'a arkadan çarpan kamyonun şoförü, aracın içinde sıkışarak hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre; Burdur istikametinden Antalya İstikametine gelmekte olan Hüseyin Tekin (42) yönetimindeki 34 UUG 55 plakalı kamyonet, Antalya’ya 35 kilometre uzaklıkta bulunan taşocaklarının yanında, aynı yöne gitmekte olan Moldovya uyruklu Valerin Davıdoglu yönetimindeki GE AJ 881 plakalı TIR’a arkadan çarptı.

Çarpışma sonucunda Hüseyin Tekin kullandığı aracın içinde sıkışarak olay yerinde hayatını kaybetti. Kaza nedeni ile Burdur Antalya yolu yarım saate yakın trafiğe kapalı kaldı. Daha sonra yoldan geçen sürücülerin ihbarı ile olay yerine gelen Bölge trafik ve jandarma ekipleri tarafından çevrede güvenlik önlemleri alındıktan sonra yolda bekleyen araçların kontrollü bir şekilde geçişleri sağlandı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı kurtarma ekiplerinin olay yerine gelmesi ile aracın içinde sıkışarak hayatını kaybeden Hüseyin Tekin’in cesedi yapılan çalışma sonucunda güçlükle çıkartıldı. Jandarma ve bölge trafik ekipleri, hurda yığını haline gelen aracın içinde uzun süre,sürücüye ait belge aradı. Daha sonra Moldovya uyruklu Tır şoförü ifadesi alınmak üzere Yeniköy Jandarma Karakoluna götürüldü.

Moldovya uyruklu Valerin Davıdoglu Jandarmaya verdiği bilgide, birden ne olduğunu anlamadığını, arkadan aracın çapması ile büyük bir sarsıntı yaşadığını ve hemen durduğunu söylediği öğrenildi.