Kan davasın da mutlu son

Mardin'in Savur ilçesine bağlı Ormancık köyünde 1993 yılında kız kaçırmasından dolayı 2 kişinin ölümü ile baş gösteren husumet, barışla noktalandı.

Savur İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Arı’nın girişimleri sonucu her iki ailenin ileri gelenlerini İlçe Jandarma Komutanlığı lokalinde barıştırdı.

Yüzbaşı Mehmet Arı, “Köyde ve İstanbul, Antalya’da yaşayan aileler bu üzücü olayın devamının gelebileceği endişesi ile büyük bir sıkıntı içerisinde yaşamaktaydılar. Ancak son dönemde tarafların ileri gelenleri arasında yaşanan olumlu gelişmelerin çevredeki sağduyulu insanlarca sezilmesi ve olaya el koymamız sonucu taraflar arasında barışla noktalandı.” dedi.

Her 2 aileye mensup ailelerin katıldığı barış yemeğinde taraflar kucaklaştı. Törene Çapkan ailesinden Hamdin, İzzetin, Ramazan Akdaş ve Hasan Efe katılırken, Düzgün ailesinden de Abdurrahman Fidan, Hüseyin Fidan, Ramazan Düzgün ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Savur İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Arı daha sonra “Yaşanan bu barış her 2 ailelerin mensubu şahıslar için olsun, gerekse bölge halkı üzerinde sevindirici ve olumlu gelişmelere vesile olmuştur.” açıklamasında bulundu.