Kanada’da dil eğitimi büyük ilgi görüyor

Dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birinde eğitim görmek ve buranın yaşamına ortak olmak herhalde çoğu insanın istediği bir şeydir.

Kanada, kuzey Amerika kıtasının en kuzeyinde kalan ve Birleşmiş Milletler (BM) tarafından en yaşanılır ülke olarak kabul edilmiştir. Ülke, gerek ekonomik anlamda gerekse de sosyal anlamda bir hayli müreffeh bir yapıya sahiptir. Genel haklar, kişilerin özlük hakları, eğitim yasası, ekonomi ve hayat şartlarında olması gerekenlerden çok daha fazlasının bulunduğu Kanada’da özellikle de öğrenciler için farklı alternatiflerle birlikte sunulan hakların tamamen öğrencilerin menfaatine olması dünyanın dört bir yanından burada okul okumak isteyenlerin sayısını her geçen gün arttırmaya yetiyor. İngilizce eğitiminde başarılı bir o kadar da titiz davranan dil okulları öğrencilerin isteklerine bağlı olarak farklı programlarda eğitim vermekte olup genel anlamda zengin bir yapıya sahip eğitim sistemi olduğu için öğrencinin isteğinden çok daha fazlasını elde etmesi sıradanlaşıyor. Kanada dil okulları ile eğitim alan öğrenciler ülkenin resmi dilinin İngilizce olmasının da etkisiyle kısa sürede yabancı dili rahatlıkla öğrenebiliyorlar. Tabi eğitim alınırken düz bir eğitim sisteminden ziyade çeşitli seçeneklerin olması hangi aşamada olursa olsun öğrencilerin yabancı dil öğrenimini kolaylaştırıyor. Genel İngilizce kursları, yoğunlaştırılmış İngilizce kursları, mesleki İngilizce, akademik İngilizce ve dil sınavı kursları gibi pek çok seçeneğin yanında bir de 18 yaş altı çocuklara yönelik düzenlenen kamp programları da bulunmaktadır.

Ne kadar sürede İngilizce öğrenilebilir?

Dil okulları veya kursları kişilerin öğrencilerin kendi isteklerine bağlı olarak kurs verirler. Mesela genel İngilizce programında 2 haftadan başlayan ve 52 haftaya kadar uzayabilen bir kurs süresi vardır veya akademik İngilizce için farklı bir zaman dilimi vardır. İngilizce öğrenmek genel itibariyle eğitmenlerin verecekleri eğitime bağlı olmakla birlikte bir de öğrencinin derse olan ilgisi, daha önceki dönemlerde İngilizcenin alt yapısını alıp almadığına ve kendine göre belirlediği bir zaman dilimine bağlı olarak uzayabilir veya kısalabilir. Yani net olarak bir kişinin ne kadar sürede İngilizce öğrenebileceğini kestirebilmek için öncelikle bazı aşamalardan geçmesi gerekiyor. Kanada dil okulları da bu şekilde davranarak ilk gelen öğrencileri bir sınava tabii tutar ve böylelikle öğrencinin hangi seviyede olduğunu tespit eder ve buna göre sınıfını belirleyerek eğitime başlar. Tabi zaman içerisinde öğrencinin dilbilgisi seviyesi yükseldikçe sınıfı da değiştirilir. Basit olmakla birlikte biraz da öğrencinin hassasiyetle üzerinde durması gereken İngilizce eğitimi, Kanada’da öğrenilirken daha kısa sürede öğrenilmesi mümkün bir dildir. Nedeni ise başında dediğimiz gibi resmi dilin İngilizce olmasıdır. Sosyal hayatta, alışverişte ve kültürel gezilerde konuşulan dil olması eğitim süresince Kanada’da kalan kişilerin pratik konuşmasını geliştirmelerinde ve daha anlaşılır biçimde konuşmalarına bir hayli katkıda bulunacaktır.

Okul seçimi nasıl yapılır?

Kanada’da dil eğitimi görmek isteyenlerin öncelikle araştırmalarını çok sağlıklı bir şekilde yapması gerekir. Okul hakkında genel bilgiler, hangi dönemlerde daha rahat kayıt yapabileceği ile ilgili detaylar ve okul fiyatları. Tüm bunlar hakkında bilgi sahibi olan öğrenciler Kanada dil okulları ile eğitimlerine başlayabilirler ve istedikleri gibi bir eğitime tabii tutularak kısa sürede İngilizce öğrenebilirler. Bu konuda sitemizden sunduğumuz bilgileri de inceleyebilir, danışmanlarımızdan fikir alarak kayıt için ön bilgileri edinebilirsiniz. Kanada öğrenci vizesi hakkında bilgilere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.