Kanal ART Tuncay Özkan’ı programına çıkarmadı

Özkan, ART'den dışlandı. Emin Çölaşan ve Mustafa Balbay programlarına çağırdıkları Özkan'ı geri çevirdiler.

Kanaltürk’ü sattıktan sonra ulusalcı yayınlarıyla dikkat çeken ART ile yakınlaşmaya başlayan ve bu amaçla ART’nin sahibi Türk Metal Sendikası ile temaslara geçen Tuncay Özkan, yaptığı bütün görüşmelere ve gösterdiği gayretlere rağmen başarısız oldu.
Emin Çölaşan’ın, Mustafa Balbay ile birlikte ART (Avrasya) Televizyonu’nda hazırlayıp sunduğu ‘Ankara Rüzgârı’ adlı programa davet edilen Tuncay Özkan, bu davetin program yetkililerince geri çekilmesi üzerine dün gerçekleştirilen programa da alınmadı.

Günler öncesinden duyurusu yapılan ve Tuncay Özkan’ın “bütün gerçekleri açıklayacağı” ifade edilen programa Tuncay Özkan’ın çıkartılmaması konusunda CHP çevrelerinin etkili olduğu öne sürülüyor. Tuncay Özkan’la sıkı arkadaşlığı bulunan Emin Çölaşan’ın da Özkan’dan hazzetmediği söylenen Mustafa Balbay tarafından ikna edildiği öğrenildi.

ÖZKAN BİZİ DE SATAR

10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in, Kanaltürk’ün satılmasından sonra “izlediği tek kanal”olarak gösterdiği ART’nin sahibi Türk-Metal Sendikası Başkanı Mustafa Özbek ile Tuncay Özkan’ın geçen hafta yaptığı görüşmelerden olumlu bir sonuç çıkmadı. Özkan, Biz Kaç Kişiyiz Platformu’nun haftada bir gün ART’de program yapmasını istiyordu. Özkan’ın bu temaslarının ART’de çalışanlar arasında “Kanala ortak olursa bizi de satar” şeklinde espri konusu olduğu öğrenildi.

Tuncay Özkan’ın Kanaltürk’ün satışının ardından ulusalcı yayın yapan ART’de program yapacağına yönelik beklentiler oluşmuştu. Dünkü programdan çıkarılmasıyla Özkan’ın bu kanala yönelik planları da boşa çıkmış oldu.


Köprüleri attılar

Tuncay Özkan’ın başında bulunduğu Biz Kaç Kişiyiz Platformu bir bildiri kaleme alarak, ART ile aralarındaki köprülerin atıldığı mesajını verdi. Duyuruda, “Emin Çölaşan’ın, Mustafa Balbay ile birlikte ART (Avrasya) Televizyonu’nda hazırlayıp sunduğu ‘Ankara Rüzgârı’ adlı programa Tuncay Özkan davet edilmiş ancak yapılan davet, program yetkililerince geri çekilmiştir. Bu nedenle 18 Mayıs Pazar Günü Tuncay Özkan ART (Avrasya) Televizyonu’nda ‘Ankara Rüzgârı’ adıyla yayınlanan programa katılamayacaktır. Siz değerli üyelerimize duyurulur” denildi. Biz Kaç Kişiyiz Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Damla Attila da, bizkackisiyiz.com’da Mustafa Balbay’a hitaben ‘Sen de mi Brütüs’ başlıklı yazısında, bundan böyle Cumhuriyet gazetesi almayacağını yazdı.

YENİ ŞAFAK