Kanalizasyon bacasına düşen ikizler boğuldu

Balıkesir'in Susurluk ilçesinde 6 yaşındaki Egemen ve Alperen Akgün isimli ikizler, şehiriçi kanalizasyon ana bacası içine düşerek boğuldu.

Susurluk’ta yaşayan Mesut ile Ayşe Akgün çiftçinin çocukları Egemen ve Alperen, Karşıyaka semtinde bulunan Belediye Konukevi yakınındaki dedelerinin yanına gitti.

Oynamak için sokağa çıkan çocuklardan daha sonra haber alınamadı. İkizler, ailesi ve akrabaları tarafından aranmaya başlarken belediye hopörlerinden de anonsla kayıp ilanı verilerek vatandaşlardan yardım istendi. Aramalar sonucu ikizlerin, konukevine 100 metre uzaklıktaki şehiriçi kanalizasyon şebekesinin geçtiği bacanın içinde olduğu görüldü. Akgün kardeşlerin, bacanın yanlarında bulunan kapaklardan düşmüş ve 1 metreyi geçen suda boğulmuş olabileceği öğrenildi. Cesetler, otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Daha sonra geri gönderilen naaşlar, dün (pazar) saat 17.00 sularında Yeni Mahalle Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından ilçe mezarlığında defnedildi. İkizlerin cenazesine katılan çok sayıda Susurluklu, ailenin acısını paylaştı.

Oğullarını kaybeden aile, belediyenin bacanın üzerini ve kenarlarını açık bırakmasına tepki gösterdi. Akgün kardeşlerin dayısı Saffet Akdoğan, kazadan sonra bacaların kapatıldığını ve tedbir alındığını söyledi.

Akdoğan, “Tedbir almak için birilerinin ölmesi mi gerekiyor?” dedi.