Kanalizasyon borusunu çuval içindeki ceset tıkamış

Gaziantep'te tıkanan kanalizasyon borusunu açmaya çalışan yetkililer, temizlik çalışmasını yaparken erkek ceseti ile karşılaştı.

Merkez Şahinbey ilçesi Kahvelipınar Mahallesi 77 nolu sokağın kanalizasyonun 4 günden beri tıkalı olduğunu haber alan Gaziantep Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü (GASKİ) yetkilileri, tıkanan bölgeyi tesbit ederek çalışmalarına başladı.

Kepçe ile boruların bulunduğu alanı eşen görevliler, kanalizasyonda koca bir çuvalla karşılaştı. Çuvalı kontrol eden işçiler, çuvalın içinde 45-50 yaşlarında olduğu belirlenen bir erkek ceseti ile karşılaştı.

Olayı hemen emniyete bildiren işçiler çalışmayı durdurdu. Olay yerine gelen Asayiş Şube Müdürlüğü yetkilileri, cesetin kime ait olduğunu belirlemek için çalışma başlattı.

Polis, cesetin Kahvelipınar Mahallesi’nde ikamet eden birine ait olmadığını öğrendi. Olay yerine gelen savcı inceleme yaptı. Savcının çalışmasını bitirmesinin ardından mahalleliden temin edilen bir battaniyeye sarılan ceset, cenaze arabasıyla Gaziantep Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Kahvelipınar Mahallesi Muhtarı Hayri Bekler, mahallesindeki kanalizasyon hattında tıkanma olduğu için GASKİ yetkililerine bilgi verdiğini olay karşısında şaşkına uğradıklarını belirtti.

Cesetin mahalleden birine ait olmadığını belirten Bekler, bir kişi üzerinde tahmin yürüttüğünü onunda yaşadığı bilgisine ulaştığını bildirdi. Polis, cesetin kime ait olduğunu belirlemek için çalışma başlattı.