Kanser hastaları artık Fethiye’de tedavi görecek

Muğla'nın Fethiye ilçesinde bulunan Fethiye Devlet Hastanesi kanser hastalarına da hizmet verecek.

Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan Fethiye Devlet Hastanesi kanser hastalarına da hizmet verecek. Hastane bünyesinde açılan onkoloji servisi ile daha önce tedavi için İzmir ve Antalya’ya gitmek zorunda kalan hastalar tedavilerini Fethiye’de yaptırabilecek.
Fethiye Devlet Hastanesi Onkoloji servisi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Onkoloji Uzmanı Uğur Muslu atandı. Türkiye genelinde sadece 300 tane olan Onkoloji uzmanının atanma müjdesini Fethiye Sağlık Müdürü Uğur Çomak verdi. Fethiye’nin merkeze olan uzaklığının beraberinde pek çok sorunu getirdiğini anlatan Çomak, özellikle kanser hastalarının tedavi için başka illere gitmek zorunda kaldığını aktardı. Onkoloji servisinin Fethiyelilerin arzuladığı bir branş olduğuna dikkat çeken Uğur Çomak, “Kanser teşhisi konulmuş hastalar tedavilerini artık Fethiye’de yaptırabilecek. Artık İZmir’e Antalya’ya gitmek zorunda kalmayacaklar. İnanıyorum bu bölge için çok büyük bir hizmet olacak. Sadece tanı konusunda sıkıntımız olacak ama tedavi konusunda gereken neyse yapılacaktır.” dedi.
Fethiye Devlet Hastanesi’nde göreve başlayan Onkoloji Uzman Dr. Uğur Muslu da Fethiye’de onkoloji servisinin büyük bir eksik olduğunu aktardı. Fethiye Devlet Hastanesi’nde kanser hastalarının tarama ve tedavi sürecini takip edeceğini belirten Muslu şöyle konuştu: “Türkiye genelinde 300 tane onkoloji uzmanı var. Şuan Türkiye’nin pek çok ilinde bu branşta görev yapan arkadaş yok. Öğrendiğim kadarıyla Fethiye’nin büyük şehirlere olan uzaklığı kanser hastaları mağdur oluyorlardı. Kanser hastalarına faydalı olacağıma inanıyorum.”