Kapalı Çarşı’nın tuvaletleri açılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ''Kapalıçarşı'daki tuvaletlerin gerekli şartları oluşturmak için kapatıldığını ve yarın açılmasının düşünüldüğünü'' bildirdi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, dün bir televizyon kanalında Kapalıçarşı’daki tuvaletin kapalı olmasıyla ilgili bir haber yayımlandığı hatırlatıldı. Haberde tuvaletlerin, İSKİ’nin su faturasının ödenmemesinden dolayı suları kesmesi sonucu suları akmadığından dolayı kapatıldığı bildirilmişti.

Kapalıçarşı’da merkezi bir yerde bulunan ve mülkiyeti Büyükşehir Belediyesine ait olan tuvaletleri çok uzun yıllardır Kapalıçarşı Derneğinin işlettiği belirtilen açıklamada, yapılan araştırmalar sonucunda derneğin İSKİ’ye 1997’den itibaren su parasını ödemediği ve tuvaletin suyunun kesildiğinin görüldüğü kaydedildi.

Açıklamada, şöyle denildi:

”Dernek, başka bir kanaldan su çekerek tuvaletlerde kullanmakta, toplam 117 bin TL’yi bulan borcu ödemeye yanaşmamaktadır. Ayrıca tuvaletlerde hijyen şartlarına uyulmadığına dair Beyaz Masa’ya çok sayıda şikayet gelmektedir. Bu nedenle tuvaletler gerekli şartları oluşturmak için kapatılmış olup, 18 Mart Çarşamba günü tuvaletlerin açılması düşünülmektedir.”