Kapalı GSM bayiinin önünde sıraya girdiler

Zeytinburnu'nda, cep telefonlarını kayıt altına aldırmak isteyen vatandaşlar, kapalı cep telefonu bayiinin önünde sıraya girdi.

Kayıtsız cep telefonlarını kayıt altına alma karmaşası devam ediyor. Kayıtsız telefonları kayıt altına almak için çıkartılan yasa uyarınca tanınan süre, 13 Aralık 2005 tarihinde doluyor. Belirlenen tarihe yaklaşılması ile cep telefonlarına SMS ile uyarı gelen vatandaşlar, telefon bayiilerinin önünde uzun kuyruklar oluşturmaya devam ediyor. Zeyitinburnu’ndaki telefonlarını kayıt altına aldırmak isteyen vatandaşlar, kapılı Türkcell bayiinin önünde sıraya girdi. Sabah saatlerinden itibaren bayii önünde kuyruğa giren vatandaşlar, saat 11:00 olmasına rağmen hala açılmayan Türkcell bayiinin ne zaman açılacağını bilmediklerini söyledi.

Telefonunu kayıt ettirmek için 3 gündür gelip gittiğini belirten bir cep telefonu kullanıcısı, “Benim faturalı bir telefonum var. Telefonuma ‘hediye kontürünüzden 50 kontür kesildi’ şeklinde mesaj geldi. Diğer telefonu kayıt ettirmek için geldim. Birini faturası ile aldığım halde böyle oluyorsa ben ne olur ne olmaz diye geldim.” dedi.

Sırada bekleyen bir diğer cep telefonu kullanıcısı da, dün telefonu kaydettirdiğini ama akşam eve gittiğinde tekrar uyarı için SMS geldiğini söyledi.

Telefonunun kayıtlı olup olmadığını bilmeyen bir bayan da, sabah saat 08.00’da sıraya girdiğini ve hala beklediğini belirterek, “Durumun ne olduğunu bilmiyorum sabahtan beri bekliyorum. Telefonum kayıtlı mı değil mi onu bile bilmiyorum. Farklı SMS’ler geliyor” şeklinde konuştu.

Bu arada vatandaşlar, telefonların kayıt altına alınması ile ilgili sürenin kısa olduğunu belirterek, sürenin uzatılmasını istedi.