Kapkaç olayları artmaya başladı

Van'da son günlerde kapkaç olayları ortmaya başladı.

Van’da dün Selahattin K. İsimli vatandaşın Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan bir banka şubesinden çektiği 25 bin YTL’yi sokakta yürürken elinden alarak kaçan hırsızlar kayıplara karıştı.

Zerbank Sokak’ta yere düşerek yaralanan Selahattin K. vatandaşlar tarafından Van Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, hırsızın eşkalini tespit eden polis ekipleri çalışmalara başladı. Ancak şimdiye kadar hırsızın izine rastlanmadı.

Aradan bir gün geçtikten sonra devlet memuru olan Mithat Y. (48) bankadan çektiği 500 YTL’yi alarak hastaneye hastasını görmek için Kazım Karabekir Caddesi’ne indi. Artos İş Merkezi önüne geldiğinde 3 kişiden 2 kişi ayağı çelme katarak yere düşürürken, 1 kişi ise az önce bankadan çektiği 500 YTL’yi alarak yakında bulunan iş merkezine daldı. Çevresinden yardım isteyen Mithat Y., vatandaşların yardımı ile polisi aradı. Olay yerine gelen Emniyet Müdürlüğü hırsızlık polisi iş merkezini didik didik arayarak iş merkezini çatısına kadar aradı.

Kapkaççının izine rastlamayan polis, iş merkezinin yanında yer alan inşaatta çalışan işçilerden kimsenin inip inmediğini sordu.

Polisler iş merkezinde kimse bulamayınca merkezden sabıkalı şahısların fotoğrafını getirerek, bir aracın içinde Mithat Y.’nin kapkaççıları kimliğini ve eşkalini belirlemeye çalıştı.