Kapkaç zanlisi Gencay Y. Alibeyköy’de yakalandi

ISTANBUL - Kartal'da Iclal Ülker'i 300 metre sürükleyip öldürdügü ileri sürülen Gencay Y. Asayis Sube ekipleri tarafindan yakalandi.

Zanli Gencay Y. ile birlikte çalinti BMW marka bir jeep de ele geçirildi. Y. ve arkadaslarinin üzerinde bir adet ruhsatsiz silah da bulundu. Polis ekipleri olayla ilgili olarak üç kisininde arandigini belirtti.

Asayis Sube Müdürlügü’nden alinan bilgiye göre çok sayida gasp, hirsizlik ve kapkaç suçundan aranan Gencay Y., sabaha karsi Alibeyköy’de yakalandi. Çalinti oldugu belirlenen BMW marka jeeple yakalanan Gencay Y. ve iki arkadasi Asayis ekipleri tarafindan gözaltina alinarak Gasp Büro Amirligi’ne getirildi. Gencay Y.’nin poliste 20 suç kaydi oldugu, ayrica gasp, kapkaç ve hirsizligin da aralarindan bulundugu 50 ayri suçtan arandigi ögrenildi.

Kartal, Petrol Is Caddesi üzerinde park ettigi otomobilinden inen Iclal Ülker’in çantasi kapkaç yapip 34 AZ 3487 plakali Opel Vectra marka araçla kaçmaya çalisan zanlilar, önleri baska bir araç tarafindan kapaninca geri manevra yapmislar bu sirada Ülkerer’in paltosu saldirganlarin otomobilinin lastigine dolanmisti. Kapkaççilarin otomobilinin arkasinda yaklasik 300 metre sürüklenen Iclal Ülker feci sekilde hayatini kaybetmisti.

Poliste çok sayida suç dosyasi bulunan Gencay Y.’nin çok sayida silahli çatismadan sag kurtuldugu belirtilmisti. Y’nin adi eski milletvekili ve sinema sanatçisi Ediz Hun’un da otomobilinin çalinmasi olayina da karismisti.