Kapkaççi paranin yarisini koparip kaçti

KOCAELI - Kocaeli'ne bagli Gebze ilçesinde meydana gelen kapkaç olayinda bankadan para çeken vatandasin elinden parayi kapmak isteyen kapkaççi, paralarin yarisini yirtarak alip kaçti.

Parayi sag elinde tutan Aydin diger eli ile ATM’den bankamatik kartini almaya çalisirken bir sahsin kendisine dogru hareket ettigini fark etti. Son anda kapkaççiyi gören Aydin, 2 yüzlük, 4 onluk, 2 beslikten olusan toplam 250 YTL’ye sikica sarildi.

Paraya saldiran kapkaççi Aydin’in elinde siki sikiya tuttugu paradan 100 YTL, 10 YTL ve 5 YTL’nin bir kismini koparip kaçti. 250 YTL’den 135’inin tamamini saglam, 115 YTL’nin ise yarisini kurtarabilen Aydin, sahsin pesinden kostu. Kapkaççiya “Paranin yarisi bende, diger yarisi senin isine yaramaz, birak” diye bagirdi, ancak kapkaççi aldiris etmeden kaçti.

Aydin, daha sonra durumu polise bildirdi. Kimligi tespit edilemeyen kapkaççi kayiplara karisirken polis kapkaççinin yakalanabilmesi için çalisma baslatti.

Kapkaççinin elinden parasinin bir kismi saglam diger kismini da yarim kurtarmayi basaran Yasin Aydin, merkez bankasinin parayi degistirecegini ögrendigini belirterek, “Kapkaççidan parayi kurtardim. Merkez Bankasi Izmit Subesi’ne gidip degistirecegim. Ben bu parayi kazanirken alin teri döktüm. Öyle kolay kolay kaptirmam” diye konustu.