Kar çamları yıktı

Diyarbakır'da 3 gündür belli aralıklarla yağan yoğun kar yağışı ve ardından oluşan tipi park ve bahçelerdeki birçok çam ağacının devrilmesine sebep oldu.

Türkiye’yi etkisi altına alan yoğun kar yağışı ve tipi Diyarbakır’da da hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Etkili kar yağışının ardından oluşan tipi park ve bahçelerdeki birçok çam ağacının devrilmesine neden oldu.

Diyarbakır’da parklardaki birçok çam ağaç dalların üzerinde biriken kar nedeniyle devrildi. Bazı ağaçlar da oluşan tipi sebebiyle kökünden yıkıldı.

Parklardaki zayiatın artmaması için Büyükşehir Belediyesi ekipleri, çam ağaçlarının üzerinde biriken karları temizliyor. Ellerindeki uzun sopalarla çam ağaçlarının üzerindeki karları temizleyen işçiler, kış şartlarının kendilerini zorladığını dile getirdi.

İşçiler, “Birçok çam ağacı kar yağışı yüzünden kırıldı. Daha fazla ağacın kırılmasını önlemek için dalların üzerinde biriken karları temizliyor. İşimiz zor olsa da bunu yapmak zorundayız” diye konuştu.

Diğer yandan Diyarbakır’da sabaha karşı saat 03.00’te başlayan tipi şeklindeki kar yağışı aralıksız devam ediyor. Meteoroloji yetkilileri, kar yağışının belli aralıklarla süreceğini bildirdi. Yetkililer, zorunlu olmadığı müddetçe çocuk ve yaşlıların dışarıya çıkmama uyarısı yaptı.