Kar da dondurma yenir mi? İşte cevabı!

Yazın vaz geçilmezleri arasında yer alan dondurmayı, Kırıkkaleliler kışında yemeye devam ediyor.

Kara ve soğuğa aldırmayan insanlar külahı 5 kuruştan dondurma yiyor. Yazın olduğu gibi, kışında çocuklar dondurmanın ilk tüketicileri oluyor. Dondurmayı gören çocuklar, zorlada olsa ailelerine dondurma aldırıyor. Yazın olduğu gibi kışında dondurma yemeyi çok sevdiğini söyleyen vatandaş Ahmet Yazıcı, kışın dondurmanın zararlı olmadığını, soğukta dondurma yemenin ayrı bir zevki olduğunu dile getirdi.

İnsanlara kışın dondurma yemenin zevkine varması için bedava dondurma dağıtan Kilim 46 işletme sahibi Serdar Öğet, insanlara dondurmayı sevdirmek için belli günler ücretsiz dağıttığını, bu sayede birçok insanın kışın dondurma yemeye başladığını ifade etti. Günde ortalama 50 kilo dondurma sattığını belirten Öğet, birçok müşterisinin yılın 12 ayında dondurma istediğini açıklayarak, “Dondurma yemek insan sağlığı için çok yararlı. Kışın daha da faydalı olduğuna inanan insanlardanım. Yazın sıcak vücuda soğuk dondurma temas edince insanın sağlığı bozuluyor. Fakat kışın vücudu zaten soğuğa alışkın oluyor. Bu durumda kışın dondurma rahatlıkla yiyebiliyor. Dondurmacılar olarak, yazın olduğu gibi kışında dondurma tezgahlarını açıyoruz.” şeklinde konuştu.

Yaz, kış demeden hergün evinde dondurma tüketildiğini açıklayan Öğet, “Kışın dondurma yemekten korkmayın ve dondurma yemenin asıl zevkini göreceksiniz.” dedi. Öğet’in dondurma satışlarıyla birlikte, kışın dondurma yemeye başladığını açıklayan Ali Kaplan, önce kendisinin de hastalanacağım diye kışın dondurma yemekten korktuğunu, fakat dondurma yemeye başlatınca dondurmanın zevkine vardığını ifade etti.