Kar Doğu’yu teslim aldı

Doğu Anadolu ve Karadeniz Bölgesi, Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girdi.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre; dün akşam saatlerinde Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava etkisini göstermeye başladı. Soğuk ve yağışlı havanın yarın sabah saatlerine kadar bölgede etkisini göstermesi bekleniyor. Kar kalınlığı Erzurum il merkezinde 14 santimetre olarak ölçülürken Palandöken’in yüksek kesimlerinde ise 45 santimetre olarak tesbit edildi. Bölgede eksi 17 derece ile Kars en soğuk geceyi yaşadı. Hava sıcaklıkları dün gece illere göre eksi olarak şöyle gerçekleşti; Erzurum 6, Erzincan 4, Kars 17, Ağrı 3, Iğdır 11, Ardahan 14, Bayburt 6.Soğuk

Kar nedeniyle Erzurum il genelinde 71 köy yolu ulaşıma kapandı. Bölgede ise 300 köy yolunun dış dünya ile bağlantısı kesildi.Kar nedeniyle Erzurum’da meydana gelen 11 ayrı trafik kazasında 7 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı. Yaralılar Erzurum’da kaldırıldıkları çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı.

Kar nedeniyle yem bulmakta sıkıntı çeken serçeler için bazı vatandaşlar iş yerlerinin önüne yem dökerek hayvanların açlıktan telef olmasının önüne geçmeye çalıştı.