Kar Edirne’yi etkisi altına aldı okullar 2 gün tatil edildi

Kar yağışı ve Sibirya soğukları yurt genelinde olduğu gibi Edirne'yi de etkisi altına aldı. Kar yağışından dolayı 2 gün tatil edildi.

Okulların tatil edilmesi belediye hoparlörlerinden anons edildi.
Dün öğlenden sonra başlayan kar yağışı halen devam ederken merkez ve merkeze bağlı ilçeler, belde ve köylerde karla mücadele çalışmalarına da hız verildi. Şehir merkezinde 50 santimetreye ulaşan kar kalınlığı, yüksek kesimlerde ise 75 santimetreyi buldu. Kardan dolayı araçlarını çıkaramayan vatandaşlar ise sabah işlerine yaya olarak gittiler.
Edirne’yi etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle kentteki ana arterler ile çevre yollarında ulaşımın güçlükle de olsa sağlandığı, ara yolların ise büyük bölümünün kapalı olduğu bildirildi. Edirne Belediyesi Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü yetkilileri, sabah saatlerinden itibaren hızını arttıran kar yağışının, kentte trafiği büyük ölçüde aksattığını kaydettiler.
Bölge Trafik İstasyon Amirliğinden alınan bilgilere göre, Kapıkule Sınır Kapısı Karayolunun tipi nedeniyle trafiğe kapalı olduğu belirtildi. Yurtdışına çıkış yapacak olan TIR’lar kontrollü şekilde Hamzabeyli Sınır Kapısı’na yönlendiriliyor. Birçok TIR aracı ise Edirne otoban gişelerinde bekletiliyor.