Kar Kocaeli’de etkili olmaya başladı

Türkiye'nin batısında tekrar kendini gösteren kar yağışı bugün sabah saatlerinden itibaren Kocaeli'de etkili olmaya başladı.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Başkanlığı’na bağlı ekipler tipi ile boğuşan Umuttepe güzergahında yaklaşık 14 kişilik ekiple görev yaptı. 2 grayder, bir kepçe ve bir tuz dökme aracıyla Umuttepe yolunu kontrol altında tutan ekipler, birçok aracı da kaymaktan kurtardı. Ekipleri Umuttepe’nin yanı sıra Gündoğdu, Bayındırlık, Turgut Konutları, Radar Yolu ve Bağçeşme güzergahlarında da sürekli olarak görev yapıyor.

Öte yandan; Köye Hizmet Daire Başkanlığı ekipleri de köy yollarında karla mücadele çalışmalarına start verdi. Köye Hizmet Daire Başkanlığı ekipleri, başta Kartepe olmak üzere, kar kalınlığının 5 ile 7 cm arasında değiştiği ve sulu sepkenin yağdığı köylerde dünden itibaren tedbirlerini aldı.

Köye Hizmet Daire Başkanlığı ekipleri köy yollarının satıh kaplama yollarında tuzlama çalışması yaptıklarını asfalt yollarda ise araçlarla karların kürendiğini açıkladı. Bu arada karla mücadele sırasında vatandaşların da kendilerine yardım etmesini isteyen ekipler, özellikle araçlarda zincir, çekme halatı ve takoz bulundurmalarını istedi.