Kar yağışı başladı Bursa’da 250 köy yolu kapandı

Bursa'da kar yağışı nedeniyle tüm şehir beyaza bürünürken 250 köy yolu ulaşıma kapandı.

Sabah saatlerinde etkisini artıran kar ve soğuk nedeniyle yerlerde buzlanma meydana geldi. İşe gitmek isteyen vatandaşlar buzlanma nedeniyle yürümekte güçlük çekti.
Meteroloji hava sıcaklığının eksi 2 dereceye kadar düştüğünü, poyrazın saatteki hızının zaman zaman 40 kilometreye çıktığını bildirdi.
Özellikle sabahın ilk saatlerinde etkisini artıran kar yağışı nedeniyle Bursa tam anlamıyla beyaza büründü. Yapılan ölçümlerde şehir merkezinde kar kalınlığı 2 santimetre olarak açıklandı. Şehrin yüksek kesimlerinde ise kar kalınlığının 5 santimetreyi bulduğu bildirildi. Sabah saatlerinde kar yağışıyla birlikte tipi de etkisini artırdı. Vatandaşlar yol ve kaldırımlardaki buzlanma nedeniyle yürümekte güçlük çekti.
Belediye ekipleri şehrin ana arterlerinde alarm haline geçti. Bursa-Ankara, Bursa-İzmir karayollarında herhangi bir aksaklığın olmadığını açıklarken, şehir merkezindeki ara yollarda da kapanmanın sözkonusu olmadığı öğrenildi.
Köy Hizmetlyeri Koordinasyon merkezi ise, saat 08.30 itibariyle 250 köy yolunun kar nedeniyle ulaşıma kapandığını bildirdi. Ekiplerin yol açma çalışmalarının sürdüğü kaydedildi.