Kar yagisi Kütahya’da da etkisini gösterdi

KÜTAHYA - Yurdun büyük bir bölümünü etkisi altina alan kar yagisi Kütahya'da da etkisini gösterdi.

Kent merkezinde yollar haricindeki alanlarda ve binalarin çatilarinda yaklasik 5 santimetre kalinliginda kar birikti. Az ancak sürekli yagan kar nedeniyle ili diger il ve ilçelere baglayan yollarda araç trafigi kisa süreli aksadi. Gece saat 01:00 siralarinda Kütahya-Afyonkarahisar yolunun 32. kilometresindeki Pusan mevkiinde bir TIR’la 2 kamyonun yoldaki buzlanma nedeniyle yolda kalmasi sonucu her iki taraftan da trafik akisina 1.5 saat süreyle izin verilmedi. Tüm çabalara ragmen hareket ettirilemeyen TIR, kurtarici yardimiyla çekildi. Kütahya-Bozüyük karayolunun Kümbet mevkiinde buzlanma nedeniyle trafik kontrollü sekilde saglandi. Bölge trafik ekipleri sürücüleri zincir takmalari ve dikkatli olmalari yönünde uyardi.

Gece saat 01:30 siralarinda ise Altintas-Dumlupinar karayolu Stam rampalari mevkiinde yol trafige kapandi. Bölgede mahsur kalan bazi araçlarin bulundugu ve Afyonkarahisar Karayollari ekiplerinin yaptigi çalismayla bir süre sonra yolun trafige açildigi ögrenildi. Özellikle bölge trafik ekiplerinin yaptigi kontroller sonunda buzlanma tehlikesi bulunan bölgeler karayollari ekipleri tarafindan tuzlanarak yollar araç trafigine açik tutulmaya çalisildi.

Köy yollarinin kapandigi yönünde ise bir ihbar gelmedigi belirtildi. Gece saatlerinde Simav ilçesine bagli Dagardi köyü ve civarinda küçük çapli sorunun yasandigi, ancak yolda mahsur kalan kimsenin olmadigi vurgulandi.