Kar yağışı Muş’u esir aldı

Muş'ta dün sabahtan itibaren aralıksız yağan kar, şehir içi ve şehirler arası ulaşımda aksamalara yol açtı, onlarca araç karayoları ekipleri tarafından kurtarıldı.

Kar yağışı yurt genelinde etkisini sürdürürken Muş- Bingöl, Muş- Bitlis karayollarında yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle birçok araç yoldan çıktı. Karayolları ekipleri ise sabaha kadar araç kurtarma çalışmalarını sürdürdü. Kar yağışı sonrası Muş şehir merkezinde elektrikler 5 saat kesilirken, 220 köye elektrik verilemiyor.

Yoğun kar yağışı ile birlikte 530 yerleşim biriminin yolları kapanırken, şehir merkezinde iki ana caddeden tek şerit olarak yol veriliyor. Belediye ekipleri ise 24 saat süreli kar temizleme çalışması başlatırken, diğer kamu kurum ve kuruluşlarından araç yardım talebinde bulunuldu.

Karayollarında yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle Muş- Kulp- Diyarbakır karayolu ulaşıma kapanırken, diğer yollarda ise sıkıntılar yaşanıyor. Kar yağışı ile birliktke bir otobüs devrilirken, birçok araç ise şarampole yuvarlandı. Kazalarda ölü ve yaralı olmaması sevindirdi.

Trafik ekipleri de şehirlerarası yollarda devriye gezerek, yoldan çıkan ve kaza yapan araçları karayoları ekipleri ile birlikte kurtarmaya çalışıyor.